Відпочинок навесні. куди поїхати?

Чорноморськ

Чорноморськ (в минулому Іллічівськ) всього в 32 км від Одеси, але людей на пляжах там значно менше. У цьому місті відпочивати дійсно комфортно.

Тут чисті піщані пляжі з домішкою дрібного черепашки, в центральній частині берег досить широкий, від сонця можна сховатися під тіньовими навісами, є кабінки для переодягання, туалети, душ, фонтани з питною водою і пандуси. Більшість пляжів в місті безкоштовні, все необхідне для відпочинку можна орендувати. Шезлонг коштує від 30 грн, парасолька – від 20 грн в день.

Вже в середині червня морі в Чорноморську абсолютно комфортне для купання. Так що, приїжджайте дихати цілющим повітрям, плавати і робити красиві фото. До речі, ресторани, ресторанчики, нічні клуби і дискотеки, магазини, ринки, парки, аптеки, лікарні, – все є. А якщо хочеться на екскурсію, то можна сходити в місцевий музей порцеляни або махнути в Одесу або, приміром, поїхати в центр культури вина Шабо (46 км від Чорноморська).

Найдорожче житло в Чорноморську – в районі Паркової та Набережної вулиць, які знаходяться біля центрального пляжу. А взагалі вартість проживання тут набагато нижче, ніж в Одесі. Стандартний номер обійдеться в 200-600 грн з людини. Далі розглянемо інші ТОПові архітектурні пам’ятки України.

Одеса

Одеса популярна серед жителів України та ближнього закордоння. Багата історія, м’який клімат, тепле море і завжди гарний настрій надають особливого шарму місту, яке потопає у зелені.

Переваги:

  • Можна поєднати відпочинок біля моря і розваги.
  • Можна піти в Оперний театр, замовити екскурсію містом.
  • Викупатися в море і пройтися по “Трасі здоров’я”.
  • Великий вибір житла: готелі, санаторії, бази відпочинку, квартири, хостели.
  • Зручно приїжджати відпочити на вихідні.

Розваги: прогулянки по “Трасі здоров’я”, тінистими алеями дендропарку, атракціони в парку Шевченка, катання на катерах, екскурсії по місту та катакомбах, відвідування театрів та музеїв.

Для дітей: зоопарк, дельфінарій Немо, аквапарк, музей цікавої науки тощо. Ще працюють Ігропарк, квест і лазер клуби, дитячі кафе.

Для дорослих: нічні клуби, дискотеки Аркадії, дегустаційні зали та винні погреби, ресторани та кав’ярні, спортивні майданчики біля моря і фітнес-клуби.

Одеський порт

Індустріальний туризм

Розвиток технічного прогресу у ХХ столітті послужило поштовхом у розвиток незвичайного виду туризму — індустріального. Його призначення-дослідження різних міських територій, будівель та інженерних споруд виробничого чи спеціального призначення.

Окремий підвид індустріального туризму – атомний. Саме на пострадянському просторі розташований найзнаменитіший об’єкт – Чорнобильська АЕС та покинуте місто атомників Прип’ять. Зараз його легко можна відвідати на комерційній основі. Також шанувальники атомного туризму їздять у Хіросіму та Нагасакі, і навіть іноді, якщо пощастить, у префектуру Фукусіма.

Вулиця Хрещатик (м. Київ)

Це головна вулиця не тільки столиці, а й усієї України. Її довжина — 1,3 км. Хрещатик почали будувати у XIX столітті. Ширина вулиці — 75 метрів. По обидва її боки розташовані три- та чотириповерхові красиві будівлі, кафе, ресторани, музеї і безліч фонтанів.

Під час Другої світової війни Хрещатик був повністю зруйнований. Його довелося відновлювати. У вихідні та святкові дні Хрещатик стає пішохідним, тут проводяться концерти, збираються музиканти, художники та аніматори.

Після трагічних подій 2014-15 років, пов`язаних із Революцією Гідності, частина традиційних активностей Хрещатика перемістилася вище, на михайлівську та Софійську площі. Втім, ця вулиця все рівно залишається історичним серцем столиці.

Аккерманська фортеця Одеська область

У місті Білгород-Дністровський Одеської область розташована унікальна пам’ятка оборонної архітектури середньовіччя, найбільша фортеця на території Східної Європи. Довжина стін складає близько 2,5 км, висота – від 5 до 15 м, товщина від 1,5 до 5 м.

Ви можете замовити екскурсію до фортеці, а також фотосесію. На день закоханих пари організовують шлюбні церемонії у фортеці. Місце зберігає багато романтичних легенд, якими, як стверджують перекази, надихався Олександр Пушкін.

Відпочинок в Білгород-Дністровському ідеально підходить на один день, або в перший день ви можете насолодитися фортецею, а на другий гуляти парками, кав’ярнями і піти до кінотеатру.

Кам’янець-Подільський

Місто, у якому кожен камінчик має своє історичне значення. Тут споруджено Національний історично-архітектурний заповідник “Кам’янець”, символ присутності у старому місті вірменів, русинів, поляків, турків і татар. Родзинкою заповідника стала Кам’янець-Подільська фортеця.

Ця визначна пам’ятка Хмельницької області була збудована для захисту турецького мосту, що веде до старого міста. Фортеця складається з двох частин: Старого замку та Нової фортеці.

Впродовж багатьох років Кам’янець-Подільський є місцем туристичного паломництва. Мандрівники з різних куточків світу приїздять побачити архітектуру, яку залишив пособі певний період історії.

Після візиту до Кам’янця рекомендуємо вам також навідатися до міста Хотина (Чернівецька область), яке розташоване неподалік, та побачити на власні очі чарівну Хотинську фортецю.

Селище Олика Волинська область

Варто поїхати в це селище, адже там є У селищі Олики на Волині на вас чекає Олицький замок – це перший бастіон в Україні.

Містечко Олика було родовим володінням династії Радзивіллів – одного з найстаріших в Європі литовського, польського і білоруського княжого роду. Нині відвідати замок може будь-хто. Закриті для відвідування колишні покої князів та слуг.

У містечку є Троїцький костел з дуже витонченою архітектурою. Він розташований за адресою: вул. Паркова, 1.

Місцеві кажуть, що це селище підходить для тих, хто хоче втекти від буденності і насолодитися тишею.

Ви можете замовити екскурсію пам’ятками, вона коштуватиме близько 150 грн. Після огляду пам’яток, заночувати і провести романтичну вечерю можна в готелі “Швейцарія”, що за 30 км від Олики.

Як дістатись до Олики?

Доїхати до Олики можна як із Луцька так із Рівного, відстань однакова. Час на дорогу займе від 30 хвилин до години. Варто пам’ятати, що прямі маршрутки до цієї Волинської загадки їздять не так часто. Тому коли будете сідати на інший автобус, будьте готові виходити на трасі та пройтись вісім кілометрів до самого селища, від однойменної зупинки на трасі Луцьк-Рівне.

Якщо ви будете їхати машиною, то варто обрати трасу Н22. Час в дорозі: 45 хвилин з Луцька, 55 хвилин від Рівне.

НАЦІОНАЛЬНИЙ ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК “КАМ’ЯНЕЦЬ”

Заповідник створено в травні 1977 року, а в квітні 1998-го указом Президента України йому надано статусу національного. У ньому на площі 121 га налічується майже 200 пам’яток. Територія заповідника разом з каньйоном є унікальним ландшафтним утворенням – пам’яткою природи загальнодержавного значення – і входить до складу Національного природного парку “Подільські Товтри”.

Водночас Старе місто є мікрорайоном, де нині живе 4,9 тисячі мешканців і розташовано близько 600 будівель

З них 51 будівля як пам’ятки архітектури перебуває на балансі дирекції заповідника і належить до державної власності; 120 будинків (переважно житлових) є міською комунальною власністю; 270 житлових будинків належать до приватної власності; решта – господарські споруди комунальної власності

Організовує охорону, реставрацію та використання пам’яток архітектури й розв’язує питання регенерації дирекція заповідника спільно з відповідними службами міськвиконкому. На жаль, міськвиконком приділяє замало уваги впорядкуванню Старого міста через постійну нестачу коштів у міському бюджеті. Фінансуються комунальні об’єкти епізодично, у незначних обсягах і без узгодженої програми.

Загалом дотепер відреставровано 47 об’єктів, а з часу створення заповідника – 23. У процесі реставрації тепер 16 пам’яток. Монастир ордену паулінів реставрує комплекс будівель Домініканського монастиря XIV -XVIII ст., монастир отців василіан відбудовує Троїцьку церкву XIV – XVIII ст., релігійна громада УПЦ пристосовує келії монастиря францисканів XVI -XVIII ст. для потреб монастиря. Помітний обсяг робіт на суму 3600 тис. гривень щодо ліквідації аварійного стану та впорядкування 28 об’єктів заповідника на основному туристичному маршруті виконано в 1999 році.

Потребують реставрації ще 16 пам’яток архітектури, насамперед такі комплекси, як Замок, Замковий міст і Замкові казарми. До першочергових і вкрай потрібних для регенерації історичного середовища Кам’янця робіт належить також відтворення втрачених архітектурних об’єктів Ринку, впорядкування його території для розвитку туристичної інфраструктури. Нині майже 70 відсотків житлових будинків Старого міста потребують капітального ремонту й інженерно-технічного забезпечення, а прилегла територія – комплексного впорядкування.

1994 року міськвиконком затвердив перспективні плани науково-проектних, ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятках архітектури, а також робіт щодо відтворення втраченої історичної забудови на період до 2000 року.

Замок Паланок чи Мукачівський замок у Закарпатській області

Унікальний зразок середньовічної фортифікаційної архітектури з поєднанням різних стилів, перші згадки про які датуються XI століттям. Він розташований на висоті 68 м на згаслому вулкані і займає величезну площу майже 14 тисяч квадратних метрів. Таємні підземні переходи, які досі збереглися під стінами та вежами, свого часу служили укриттям для людей та худоби. Замок ділиться на три частини: Нижній замок, Середній та Верхній. У ньому кілька музеїв. За час свого існування змінив кількох господарів, пережив багато битв і навіть був в’язницею — 1782 року тут організували політичну в’язницю Австрійської монархії, де за 100 років побувало понад 20 тисяч в’язнів.

Медичний туризм

Останнім часом в Україні створено багато сучасних стоматологічних клінік із якісним стоматологічним обладнанням та високоякісними матеріалами. Вони надають пацієнтам якісні стоматологічні послуги за цінами набагато дешевшими, ніж у західних та російських клініках. Багато туристів із США, Європейський Союз та Росія приїжджають за стоматологічними послугами, забезпечуючи свого роду стоматологічний туризм.

Іншими популярними видами медичного туризму в Україні є грязьові ванни.

Трускавець та Миргород добре відомі своїми мінеральними джерелами.

Поделитесь в социальных сетях:ВКонтактеFacebookX
Напишите комментарий